Dobra pamięć dla Twojego komputera
Usiądź przy swoim biurku. Co masz przed sobą? Idziemy o zakład, że jest komputer stacjonarny lub laptop. Trudno przecenić ich możliwości, ale należy pamiętać, że nawet najlepsze urządzenia mają swoje ograniczenia, które z czasem będą coraz wyraźniej widoczne.
2017-02-06, 09:12

Komputery są obecne w każdej dziedzinie naszego życia. Wykorzystujemy je zarówno w pracy oraz jako urządzenia dostarczające nam rozrywki. Ich możliwości są ogromne, stale poszerzane dzięki coraz bardziej zaawansowanym programom i usługom. Rozwój w tej dziedzinie, oznacza nieustanny wyścig, gdzie wydajność podzespołów komputerowych walczy o przewagę nad wymaganiami stawianymi przez nowe aplikacje. Popularność komputerów sprawia, że zakup urządzenia o przyzwoitych parametrach, nie wiąże się już z koniecznością brania pożyczki i spłacania jej przez kolejnych 5 lat. Mimo wszystko, gdy zakupimy komputer, chcemy by służył nam on jak najdłużej.

Sprzęt starszy lub mniej wydajny, może zyskać nowe, lepsze życie dzięki dołożeniu dodatkowej pamięci operacyjnej. Jest to stosunkowo prosta i skuteczna metoda na zwiększenie wydajności posiadanego sprzętu. Rozbudowa pamięci operacyjnej jest równie nieskomplikowana, zarówno w przypadku komputerów stacjonarnych jak i laptopów. Są one zazwyczaj wyposażone w płyty główne, umożliwiające dwukrotne lub nawet trzykrotne powiększenie pamięci, w stosunku do tej pierwotnie zainstalowanej.

Procedura rozbudowy pamięci będzie zakończona sukcesem, o ile podczas jej zakupu wrócimy uwagę na kilka istotnych aspektów:

  • wybieramy typ pamięci obsługiwany przez naszą płytę główną,
  • rozbudowując pamięć operacyjną, wybieramy kości tego samego typu, o takiej samej częstotliwości taktowania, najlepiej tego samego producenta, jak te które już posiadamy,
  • do komputerów stacjonarnych montuje się standardowo pamięci oznaczone jak DIMM, natomiast do laptopów wybieramy pamięci SO-DIMM,
  • jeżeli nasz komputer posiada zintegrowany układ APU (Accelerated Processing Unit), to jego wydajność będzie w dużym stopniu zależna od wydajności pamięci operacyjnej.

Zakup odpowiedniej pamięci operacyjnej tchnie nowe życie w Wasz sprzęt, a to znacznie podniesie komfort pracy i umili czas spędzany przed ekranem komputera.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.