Leki z zielonej apteki. Dobroczynne właściwości ziół
Od wieków korzystamy z tego, czym obdarowała nas matka natura. W czasach, gdy leki syntetyczne nie istniały nawet w najśmielszych marzeniach, ludzie korzystali z substancji naturalnie występujących w przyrodzie. W leczeniu rozmaitych schorzeń, zastosowanie znajdowały niezliczone zioła. W ich korzeniach, łodygach, liściach i kwiatach, odnajdywano tajemnicze substancje obniżające gorączkę, przyspieszające gojenie się ran oraz pomagające na przeróżne dolegliwości. Obecnie zioła mogą być doskonałym uzupełnieniem kuracji, a także źródłem składników wzmacniających nasz organizm i pracę poszczególnych narządów.
2017-02-07, 09:08

Medycyna naturalna od zawsze cieszyła się sporym uznaniem. Jej podstawowym fundamentem są z całą pewnością zioła. Za ich pomocą może być leczone lub przynajmniej łagodzone praktycznie każde schorzenie. O tym, z jakimi problemami można sobie poradzić przy pomocy konkretnych ziół, przeczytacie na portalu Kalkuluj.pl w dziale kalkulacji pt. Ziołolecznictwo.

Zaznaczyć należy, że w przypadku podejrzenia poważnych schorzeń, zagrażających naszemu zdrowiu lub życiu, należy bezwzględnie zasięgnąć porady lekarskiej. Same zioła możemy traktować jako lekarstwo tylko po skonsultowaniu się z lekarzem. Nie wolno rezygnować ze stosowania przepisanych leków, a włączając do naszej kuracji zioła, musimy bezwzględnie powiadomić o tym lekarza, tak by mieć pewność, że nasze działania nie będą mieć niepożądanych skutków ubocznych.

Mieszanki ziół są popularnym sposobem na radzenie sobie z bólem gardła i przeziębieniem. Możemy stosować je w formie naparów do picia. W takiej postaci będą one, w zależności od rodzaju zioła lub mieszanki, zbijać zbyt wysoką gorączkę lub działać rozgrzewająco. Mogą również łagodzić dolegliwości bólowe, a także poprawiać nastrój i samopoczucie. Można je również stosować do płukania lub inhalacji, gdzie poza łagodzeniem bólu, pomogą ograniczać rozwój bakterii.

Zioła możemy stosować, również wtedy, gdy jesteśmy zdrowi i pragniemy utrzymać ten stan. Regularne spożywanie naparów z konkretnych ziół, pozwala na poprawienie naszej ogólnej odporności i lepsze radzenie sobie z grypą i przeziębieniami, szczególnie w okresie jesienno-zimowych chłodów.

Stosowanie ziół pozwala również na poprawę naszego wyglądu. Bez problemu znajdziemy mieszanki ziołowe pomagające w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Innym przykładem będą zioła wzmacniające włosy, skórę i paznokcie.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.