Uczta dla kubków smakowych, czyli za co kochamy kawę
Wokół kawy narosło wiele mitów. Na każdym kroku podkreśla się jej szkodliwy wpływ na układ krążenia. Nie jest jednak potwierdzone, że kawa pita w umiarkowanych ilościach, zagraża naszemu zdrowiu. Winowajcami są tu raczej dodatki do kawy, zawierające znaczne ilości cukru. Sama kawa może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie, a do tego jest smaczna i stawia na nogi niejednego śpiocha.
2017-02-20, 11:12

Wszystko, co w nadmiarze, szkodzi. Tak samo jak odmawianie sobie wszelkiej przyjemności. Jeżeli nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania, pozwólmy sobie, od czasu do czasu, na filiżankę ulubionego napoju. Jaka jest Wasza ulubiona kawa? Mocne espresso, mleczne latte, a może kawa z lodami? Aby przygotować swoją ulubioną wersję kawy nie musicie za każdym razem wybierać się do kawiarni. Przy odrobinie wprawy i posiadając odpowiednie wyposażenie, możecie przygotować wyborną kawę we własnej kuchni.

A oto nasze propozycje kaw, wraz z krótkim opisem jak je przygotować.

Zalety picia kawy

W przypadku kawy, sytuacja wydaje się podobna, jak ta, z którą mieliśmy do czynienia, np. w kwestii spożywania jajek. Do niedawna kładziono nacisk na popularyzację opinii o ich niekorzystnym wpływie na zdrowie, a obecnie docenia się je za dostarczanie wielu cennych składników odżywczych. W przypadku kawy, spożywanej w umiarkowanych ilościach i przy braku medycznych przeciwwskazań, możemy mówić o następujących korzyściach:

  • spowalnianie procesów starzenia,
  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia miażdżycy,
  • działanie przeciwzapalnie i bakteriobójcze,
  • poprawienie trawienie.

Jak widać, całkowita rezygnacja z kawy może być błędem. Dlatego też, zachowując umiar i rozsądek, cieszmy się wspaniałym aromatem tego niezwykłego napoju.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.