Wiosna, czas pracy i wypoczynku w ogrodzie
Nadeszła długo oczekiwana wiosna. Dni stają się cieplejsze, przyroda budzi się do życia, a powietrze wypełnia mieszanina przyjemnych zapachów. To doskonały czas, aby zająć się porządkami na działce lub w ogrodzie. Wszystkie wykonane teraz prace będą procentować przez cały sezon, a ogród stanie się powodem do dumy dla właściciela oraz miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi.
2017-03-30, 09:18

Praca i wypoczynek w ogrodzie to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Zawsze znajdzie się coś do zrobienia, a po skończonej pracy można zasiąść ze znajomymi przy grillu lub ognisku. Aby Was zainspirować, oddajemy w Wasze ręce dział "Aranżacja ogrodu" licząc, że będzie on pomocny i dostarczy wielu ciekawych pomysłów.

Wiosenne porządki w ogrodzie

Wraz z nadejściem wiosny, przychodzi czas wytężonej pracy. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek zajmował się ogrodem. W pierwszej kolejności warto pozbyć się wszelkich pozostałości po okresie jesienno-zimowym. Dobre grabie ogrodowe przydadzą się przy uprzątaniu resztek liści, a solidny sekator poradzi sobie z wszelkimi gałęziami. Do gromadzenia i przerabiania odpadków zielonych można wykorzystać kompostownik ogrodowy. Po niedługim czasie, stanie się on źródłem naturalnego nawozu, który będzie można wykorzystać do zasilenia roślin.

Pielęgnacja i sadzenie roślin

Na wiosnę przypada czas sadzenia wielu roślin. Aby latem cieszyć się widokiem pięknych kwiatów, już teraz należy wybrać odpowiednie nasiona, przygotować glebę i zasadzić wybrane gatunki roślin. Pracę ułatwią z całą pewnością solidne narzędzia ogrodowe, przede wszystkim wszelkiego rodzaju łopatki i szpadle.

Już teraz warto pomyśleć o odpowiednim nawadnianiu roślin w ogrodzie. Wybór urządzeń nawadniających jest ogromny i obejmuje zarówno klasyczne węże ogrodowe, jak i dedykowane systemy nawadniające.

Ważnym aspektem pielęgnacji roślin jest ich odpowiednie przycinanie. Ten delikatny zabieg ułatwią dobrze dobrane narzędzia. Z całą pewnością przydadzą się m. in. ręczna piła ogrodowa, nożyce i sekator. Trudno również wyobrazić sobie zestaw narzędzi ogrodowych, bez kosiarki lub podkaszarki.

Czas relaksu w ogrodzie

Piękny, zadbany ogród, to doskonałe miejsce do wypoczynku. Popularnymi i lubianymi sprzętami są grille ogrodowe. Można wybrać klasyczne modele węglowe lub bardziej nowoczesne i wygodniejsze w użyciu grille gazowe lub elektryczne.

Ogród może stać się pokojem wypoczynkowym na świeżym powietrzu, jeżeli tylko trafią do niego dedykowane meble ogrodowe. Wybór jest wprost nieograniczony. Poza standardowymi stołami i krzesłami ogrodowymi, dostępne są kompletne zestawy meblowe, składające się z sof, kanap i leżanek ogrodowych. Uzupełnieniem takie kompletu, zabezpieczającym meble przed słońcem i deszczem, będzie z pewnością duży parasol ogrodowy lub w razie potrzeby, elegancki pawilon.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.