Sprzęt audiowizualny do domu
Przenośne urządzenia takie jak smartfony i tablety, a także super cienkie i lekkie ultrabooki, pozwalają na oglądanie filmów i słuchanie muzyki praktycznie w dowolnym miejscu. W komunikacji miejskiej, jadąc do szkoły lub do pracy, czy też podczas przerwy na lunch, można obejrzeć najnowszy serial lub posłuchać ulubionych kawałków muzycznych. Nic jednak nie zastąpi efektu jaki można osiągnąć, przy wykorzystaniu stacjonarnego sprzętu audiowizualnego, dedykowanego do domu.
2017-06-01, 10:46

Zakup telewizora - na co zwrócić uwagę?

Telewizor jest jednym z najpopularniejszych urządzeń RTV i bardzo często stanowi obowiązkowy element wyposażenia salonu lub pokoju wypoczynkowego. Trudno się temu dziwić, gdyż oglądanie telewizji, seans filmowy lub granie na konsoli, to proste i przyjemne sposoby na relaks.

Stając przed koniecznością zakupu nowego telewizora, koniecznym jest rozważenie kilku ważnych kwestii.

Przede wszystkim należy podjąć decyzję odnośnie wielkości ekranu. Kluczowymi czynnikami mającymi wpływ na ten parametr będą ilość dostępnego miejsca, przeznaczonego na zainstalowanie telewizora, a także rozmiary samego pomieszczenia oraz związana z nimi odległość w jakiej będą znajdować się widzowie.

Z rozmiarami telewizora wiązać będzie się rozdzielczość ekranu. Popularnym standardem są telewizory z ekranami Full HD, co w zupełności wystarcza w przypadku większości ekranów o rozmiarach 32 - 50 cali.

Dużą popularnością cieszą się telewizory 4K, jednak ich zalety można w pełni docenić w przypadku większych matryc.

To oczywiście nie wszystko, bo telewizory mają szereg innych funkcji i parametrów, na które warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupów.

Aby telewizor był prawdziwym centrum domowej rozrywki, powinien on posiadać funkcję Smart TV, która dzięki systemowi opartemu na Androidzie, pozwala na obsługę telewizora z poziomu smartfona lub tabletu i umożliwia m.in. na korzystanie z takich aplikacji jak przeglądarka internetowa, czy Skype.

Sala kinowa w domowym zaciszu - projektor, czy telewizor?

Wielbiciele kina docenią z całą pewnością możliwość oglądania filmów na dużym ekranie, również we własnym domu. Będzie to możliwe dzięki systemom kina domowego.

Podstawą każdego systemu kina domowego jest urządzenie wyświetlające obraz oraz system nagłośnienia i odtwarzacz.

Kupując wyposażenie do kina domowego, kluczowym wyborem z całą pewnością będzie decyzja o zakupie telewizora lub projektora.

Oba rozwiązania posiadają zarówno wady jak i zalety. Wybór konkretnego typu urządzenia będzie pociągał za sobą konieczność dopasowania pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia.

W przypadku projektora, trzeba np. mieć na uwadze konieczność posiadania możliwości odpowiedniego zaciemnienia pomieszczenia, w którym umieścimy projektor.

Domowy sprzęt hi-fi

Sprzęt muzyczny, oferujący wysoką jakość dźwięku i oferujący niezapomniane doznania dźwiękowe, to marzenie każdego audiofila. Wchodząc do świata hi-fi, warto już od samego początku pamiętać o kilku żelaznych zasadach.

Praktycznie nie istnieje górna granica cenowa dla sprzętu hi-fi. Dlatego, nie sztuką jest wydać dużą ilość pieniędzy na sprzęt wysokiej klasy, pochodzący od czołowych producentów. Prawdziwym wyzwaniem jest osiągniecie zadowalających rezultatów, przy wydaniu jak najmniejszej ilości gotówki.

Bardzo często zdarza się, że mniej znani producenci sprzętu hi-fi oferują urządzenia o porównywalnych parametrach i brzmieniu, jak ich znacznie droższe odpowiedniki bardziej znanych marek.

Podczas zakupów, należy bezwzględnie, osobiście zapoznać się z możliwościami poszczególnych urządzeń. Suche parametry nie są w stanie oddać w pełni brzmienia jakie oferuje dany sprzęt, szczególnie że na sam odbiór ogromny wpływ mają osobiste preferencje.

Poszukiwania wymarzonego sprzętu RTV potrafią być nie lada wyzwaniem. Dobrym miejscem na rozpoczęcie takich poszukiwań będzie odwiedzenie działu “Strefa audiowizualna” na portalu Kalkuluj.pl.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.