Praktyczne wskazówki jak wybrać prezent na każdą okazję
Któż nie lubi dostawać prezentów. Prawdą jest jednak to, że dawanie upominków może być równie przyjemne, co ich otrzymywanie. Co innego samo wybieranie podarków. Czynność ta potrafi sprawić nie lada problem, szczególnie gdy pozostało już niewiele czasu. W takiej sytuacji dobrze jest usiąść wygodnie w fotelu i zapoznać się z gotowymi pomysłami, które mogą stać się inspiracją do wybrania udanego prezentu.
2017-07-03, 11:42

Prezent skrojony na miarę

Wybierając upominek, pragnie się, aby spodobał się on osobie, której będzie wręczony. Dlatego dobrym pomysłem jest wybór prezentu z obszaru zainteresowań tej osoby.

Ktoś aktywny, kto ceni ruch i wysiłek fizyczny, doceni z całą pewnością upominki w postaci karnetu na basen czy siłownię. Natomiast osoba będąca wielbicielem kultury i sztuki, ucieszy się z biletu do kina, muzeum lub teatru. Każdy łasuch będzie szczęśliwy, gdy zostanie zabrany do fajnej knajpy, restauracji lub kawiarni, np. na aromatyczną kawę i smaczne ciasto lub pyszne lody.

Konsultacje z rodziną i znajomymi

Zakup prezentu warto skonsultować z rodziną lub znajomymi osoby obdarowywanej. Doskonałym źródłem informacji będzie zarówno siostra, brat, jak i najbliższy przyjaciel lub przyjaciółka. Mogą oni przeprowadzić dyskretny wywiad i zdobyć pomocne informacje odnośnie wymarzonego prezentu.

Wspólne kupowanie prezentu

Opcja wspólnego zakupu prezentu jest bardzo atrakcyjna, szczególnie wśród dobrze znających się osób, zaproszonych na uroczystości takie jak np. urodziny, czy imieniny. Wspólnymi siłami łatwiej dokonać wyboru prezentu, a dodatkowo dysponuje się większym budżetem, co pozwoli obdarować jednym, aczkolwiek bardziej wartościowym upominkiem.

Upominek nie musi być drogi

Dawanie prezentów ma na celu pokazanie, że pamięta się o danej osobie. W żadnym przypadku nie należy tego utożsamiać z ceną danego prezentu. Niebanalna, własnoręcznie przygotowana kartka z życzeniami, czy jakikolwiek drobiazg, związany z obdarowywaną osobą, potrafi sprawić niesamowitą radość.

Prezent dostosowany do wieku

Wybierając prezent, należy mieć na uwadze wiek osoby, do której ma on trafić. Oczywistym jest, że młodsze dzieci będą się cieszyć przede wszystkim z zabawek, podczas gdy nastolatki będą szczęśliwe z otrzymania np. wymarzonego ciucha, gry lub płyty. W przypadku dorosłych wybór jest tak ogromny, że warto skorzystać szczególnie z porady nr. 1. Natomiast starsze osoby, w wielu przypadkach ucieszy jakiś praktyczny upominek, związany np. ze zdrowiem.

Poczucie humoru zawsze w cenie

Czasami, przy mniej oficjalnych okazjach lub w gronie bardzo bliskich osób, można pozwolić sobie na odrobinę humoru w postaci prezentu, który jest zupełnie sprzeczny z preferencjami osoby, będącej adresatem prezentu. Może to być np. para skarpet lub ciepłe kalesony jako prezent pod choinkę dla taty, bądź bombonierka dla osoby, która nie znosi słodyczy. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, warto jednak traktować to jako humorystyczny dodatek do właściwego prezentu.

Prezent dostosowany do okazji

Na koniec warto podkreślić, aby prezenty, które się wręcza,  były dostosowane do okazji. Inny prezent należy wybrać na rocznicę ślubu, a inny w przypadku świętowania sukcesu zawodowego. Zbyt drogi lub zbyt osobisty prezent, może być źle widziany i odebrany jako wpadka.

Wybranie odpowiedniego prezentu nie musi wiązać się z gorączkowymi poszukiwaniami, prowadzonymi na przysłowiową ostatnią chwilę. Bieganie po sklepach potrafi być niezwykle frustrujące i wcale nie gwarantuje sukcesu. Poszukiwania prezentu warto rozpocząć od działu “Pomysły na prezent” na Kalkuluj.pl, gdzie dedykowane artykuły pomogą dokonać właściwego wyboru, który sprawi radość zarówno wręczającemu jak i przyjmującemu upominek.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.