Kosmetyki domowej roboty. 7 powodów dla których warto się nimi zainteresować
Producenci kosmetyków posiadają w swej ofercie praktycznie wszelkie możliwe specyfiki do pielęgnacji urody. Duże koncerny wydają ogromne sumy pieniędzy na badania pozwalające tworzyć najróżniejszych specyfiki. Z tego powodu na przestrzeni lat zniknęły, popularne dawniejszymi czasy, domowe sposoby na przygotowywanie kosmetyków. Trend ten zaczął się powoli odwracać wraz ze wzrostem świadomości konsumentów i pragnieniem stosowania produktów opartych na zdrowych, naturalnych składnikach. Ostatecznie, skoro preparat, który jest nakładany na skórę, może również trafić na talerz i być skonsumowany, to fakt ten jest najlepszą rekomendacją dla kosmetyków przygotowywanych w domu, na bazie naturalnych substancji.
2017-07-31, 14:26

1. Dopasowanie składu do potrzeb

O tym jak trudno dobrać właściwe preparaty do pielęgnacji wie każdy, kto posiada wrażliwą skórę. Czasem wystarczy jeden składnik, aby spowodować reakcję alergiczną. Przygotowując maseczkę, krem lub np. szampon, można skorzystać tylko z tych składników, które są całkowicie bezpieczne.

Tradycyjne kosmetyki posiadają w swym składzie substancje, których wpływ na zdrowie nie zawsze jest dostatecznie poznany. Oczywiście posiadają one wszelkie wymagane atesty, jednak nikt nie jest w stanie stwierdzić, jaki wpływ będą miały te substancje po wielu latach ciągłego stosowania.

2. Oszczędność pieniędzy

Osobiste przygotowywanie kosmetyków wiąże się ze znacznym ograniczeniem kosztów. Specjalistyczne kosmetyki potrafią kosztować krocie, a za ułamek ich ceny możliwe jest przygotowanie preparatów zawierających te same składniki, w podobnych lub nawet większych stężeniach.

3. Poznanie własnych potrzeb

Sporządzając i stosując kosmetyki, siłą rzeczy zdobywa się wiedzę na temat wpływu poszczególnych substancji i ich kompozycji na stan skóry i włosów. Dzięki temu można lepiej dobierać skład preparatów do pielęgnacji i unikać substancji wywołujących niepożądane efekty.

4. Tworzenie unikalnych preparatów o niespotykanym składzie

W czasach, gdy produkty drogeryjne były trudno dostępne, każdy przepis na domowy kosmetyk był na wagę złota. Jednak nawet obecnie, gdy półki uginają się pod ciężarem dedykowanych preparatów, nie zawsze jest możliwe znalezienie kosmetyku o idealnie pasującym składzie. Nie powinno to dziwić, gdyż każdy człowiek jest odrobinę inny i ma trochę inne potrzeby, również w zakresie higieny i pielęgnacji. Odpowiedzią na indywidualne potrzeby mogą być właśnie kosmetyki przygotowywane pod kątem konkretnych wymagań.

5. Korzystanie tylko z naturalnych składników

Naturalne składniki to samo zdrowie, równie w przypadku kosmetyków. Posiadając pełną kontrolę nad składem, można wybierać jedynie substancje pochodzenia naturalnego, bez domieszek syntetycznych zapachów, barwników, czy konserwantów.

6. Powszechna dostępność receptur i przepisów

Obecnie dzięki powszechnemu dostępowi do internetu, nie ma problemu ze znalezieniem informacji, również tych dotyczących tworzenia kosmetyków. Studiując zarówno polskie, jak i obcojęzyczne blogi, kanały tematyczne lub portale poświęcone tematyce zdrowia i urody, możliwe jest zapoznanie się z niezliczonymi, często niezwykle oryginalnymi recepturami pozwalającymi na przygotowanie kosmetyków.

7. Sposób na hobby

Na koniec warto wspomnieć, że tworzenie własnych kosmetyków może z czasem przerodzić się w pasję. Obok niezaprzeczalnych korzyści takich jak dbanie o zdrowie i wygląd, czy zaoszczędzenie sporej ilości gotówki, możliwe stanie się ciekawe i kreatywne spędzanie czasu. Co więcej, takie hobby może odmienić życie niejednej osoby. Wystarczy wspomnieć, że wiele osób będących potentatami przemysłu kosmetycznego, zaczynało swoje biznesy w domowym zaciszu, tworząc patenty na nowe preparaty do pielęgnacji urody.

O czym należy pamiętać przygotowując osobiście kosmetyki?

Zaczynając przygodę z własnoręcznym przygotowywaniem kosmetyków należy pamiętać o kilku zasadach, takich jak:

  • przestrzeganie proporcji,
  • zachowanie higieny,
  • przygotowywanie małych porcji na bieżące potrzeby - kosmetyki domowej roboty źle znoszą długie przechowywanie.

Trzymanie się tych reguł pozwoli na bezpieczne wkroczenie w świat kosmetyków przygotowywanych w domu.

Aby zacząć wystarczy naprawdę niewiele, a pierwszym krokiem będzie zdobycie odpowiedniej wiedzy. Unikalnym miejscem, udostępniającym zarówno przepisy, jak i możliwość zamówienia odpowiednich składników jest dział “Kosmetyki domowej roboty” na Kalkuluj.pl.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.