Jesień w kuchni, w szafie i w sercu
Długie jesienne wieczory to doskonały czas na planowanie i szukanie inspiracji. Sama jesień to okres, gdy świat dookoła zdaje się zwalniać i nabierać dystansu. Intensywny letni czas należy już definitywnie do przeszłości, a do gorączkowych przedświątecznych przygotowań zostało jeszcze trochę czasu. Warto skorzystać z okazji na złapanie oddechu i skorzystanie z możliwości jakie przynosi jesień.
2017-10-12, 14:27

Smaki i zapachy jesieni

Jesień to bez wątpienia czas delektowania się wspaniałymi ciastami, przetworami i aromatycznymi, ciepłymi napojami.

Nic tak nie poprawia humoru jak pyszna herbata z dodatkiem konfitur. Szczególną popularnością cieszą się przetwory z dyni. Dodając je do kawy lub herbaty otrzymać można niezwykle smaczny, prawdziwie jesienny napój, którego smak będzie w stanie przegonić charakterystyczne dla tej pory roku objawy depresji.

Jesienny czas to również doskonała pora by delektować się grzańcami. Grzane piwo lub wino w połączeniu z miodem i cytryną oraz takimi przyprawami jak cynamon, imbir, goździki, czy gałka muszkatołowa są wyśmienitym remedium na dokuczliwe chłody. Wszystko oczywiście w ramach rozsądku i w stosownych ilościach.

Jesienna garderoba

Coraz chłodniejsze poranki i wieczory, wraz ze zmniejszającą się ilością promieni słonecznych oraz coraz większą ilością deszczowych dni, skłaniają do przeglądu zawartości szafy i garderoby.

Sprzymierzeńcem w dzielnym stawianiu czoła niekorzystnym warunkom atmosferycznym będą ciepłe kurtki i płaszcze, solidne obuwie i nieocenione dodatki takie jak czapki, szaliki i rękawice.

Aby odzież skutecznie chroniła przed zimnem i wilgocią, a także na długo zachowała elegancki wygląd, konieczna jest właściwa pielęgnacja. Dotyczy to zwłaszcza ubrań i obuwia skórzanego. Korzystając z odpowiednich preparatów można nie tylko zabezpieczyć powierzchnię skóry, ale także w wielu przypadkach przywrócić dawny blask znoszonym i podniszczonym elementom garderoby..

Jak zachować zdrowie w sezonie przeziębień i grypy?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta, ale samo wykonanie wymaga odrobiny wysiłku, szczególnie na początku.

Aby uniknąć infekcji, należy zadbać o odpowiednią kondycję organizmu. Kluczową rolę odgrywa tu spożywanie zbilansowanych posiłków, bogatych w substancje odżywcze i witaminy oraz aktywność fizyczna. Są to fundamenty, na których można zbudować dobrą kondycję fizyczną i psychiczną.

W pewnym momencie można zauważyć, że oba te aspekty przenikają się wzajemnie. Powstaje swoiste sprzężenie zwrotne dodatnie, gdzie poszczególne elementy rezonują i sprawiają, że efekty znacznie przekraczają poniesione trudy.

Jesień zagościła również na Kalkuluj.pl. Liczne artykuły są źródłem ciekawych pomysłów w kwestiach dekoracji domu, uzupełniania garderoby, czy np. kuchennych inspiracji. Jesteśmy przekonani, że każdy odnajdzie tu coś, co umili mu ten okres i sprawi, że łatwiej będzie dostrzec liczne zalety tej pory roku.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.