Wybieramy drzewko na Święta
Czas ucieka, do Bożego Narodzenia pozostało 26 dni. Wprawdzie jest jeszcze za wcześnie, by nabyć żywe drzewko, jednak to odpowiedni moment na rozważenie ewentualnego zakupu sztucznej choinki. Jest nad czym rozmyślać, gdyż w wielu przypadkach to właśnie żywa choinka będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Nie oznacza to jednak, że choinki wykonane w fabryce stoją od razu na przegranej pozycji.
2017-11-27, 10:16

Choinki są na stałe związane ze Świętami Bożego Narodzenia. I chociaż zwyczaj dekorowania drzewek nie jest tak stary, jak mogłoby się to wydawać, to trudno wyobrazić sobie Święta bez tego charakterystycznego elementu.

Gdy nadchodzi czas zakupu bożonarodzeniowego drzewka, jedną z kluczowych kwestii jest wybór pomiędzy choinką żywą i sztuczną. W tym momencie na stole pojawiają się dwa argumenty. Na korzyść żywego drzewka przemawia tradycja i klimat jaki tworzy ono w domu. Zapach igliwia sprawia, że każdemu udziela się świąteczny nastrój. Z drugiej strony zwolennicy sztucznych choinek podkreślają ekologiczny aspekt rezygnacji z konieczności wycinki choinek oraz wielokrotnego wykorzystania plastikowego drzewka.

Warto zastanowić się, czy sztuczna choinka jest naprawdę taka korzystna dla środowiska. Po pierwsze jej wyprodukowanie stanowi spore obciążenie i wymaga wdrożenia wielu etapów produkcji, podczas których zużywa się spore ilości energii i emituje zanieczyszczenia i odpady. Ponadto, tak jak każdy przedmiot, sztuczna choinka ma swój czas życia, po którym trafi ona na śmietnik i będzie musiała być zutylizowana, co samo w sobie stanowi spore wyzwanie. Dlatego też decydując się na sztuczne drzewko, warto wybierać te wykonane staranniej i z lepszych materiałów. Dzięki temu będzie ono mogło służyć znacznie dłużej i chociaż po części argument dotyczący ekologii będzie miał pokrycie w rzeczywistości.

Czy zatem sztuczne drzewka stoją na z góry przegranej pozycji? Nie do końca. Ich mocną stroną jest fakt, że o ile są dobrze wykonane, nie będą gubić igieł i pozwolą na uniknięcie uciążliwego sprzątania. Co więcej, będą one mogły zdobić mieszkanie przez wiele lat z rzędu, co również ma znaczenie.

Więcej na temat wyboru rodzaju choinki, czy to żywej czy sztucznej, przeczytać można na Kalkuluj.pl, w artykule pt. “Choinka żywa czy sztuczna”.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.