Pakowanie zakupów - ekonomicznie i ekologicznie
Nowo wprowadzona opłata recyklingowa ma w swym założeniu skłonić konsumentów do bardziej oszczędnych zachowań związanych z wykorzystaniem popularnych siatek jednorazowych. Siatki te, wydawane do końca zeszłego roku za darmo lub za symboliczną opłatą, stanowią poważne obciążenie dla środowiska. Dlatego mimo pewnych kontrowersji, warto docenić zalety wprowadzonego rozwiązania. Jednocześnie należy rozważyć wszystkie alternatywy i wybrać optymalne rozwiązanie, korzystne dla wszystkich zainteresowanych stron.
2018-01-04, 10:54

Siatki jednorazowe są bezsprzecznie wygodne, co sprawia, że sięga się po nie bez większego zastanowienia. Niestety ich przydatność kończy się zwykle tuż po przyniesienie zakupów do domu, a sama siatka bardzo szybko staje się odpadem i jako taka może być obecna w środowisku naturalnym jeszcze przez setki lat.

Mając na uwadze powyższe, wprowadzono tzw. opłatę recyklingową, która znacząco wpłynie na cenę najpopularniejszych siatek foliowych, co w efekcie ma ograniczyć ich użycie. Jednocześnie uzyskane fundusze mają być spożytkowane na cele związane z ochroną środowiska.

Obok zalet wprowadzonego przepisu pojawia się kwestia związana z dodatkowymi obciążeniami dla konsumentów, zarówno finansowymi jak i dotyczącymi wygody podczas dokonywania zakupów.

W tym momencie warto zwrócić uwagę na rozwiązania od dawna obecne na rynku, aczkolwiek cieszące się umiarkowaną popularnością. Przy odrobinie wysiłku włożonego głównie w zmianę nawyków, można przy wykorzystaniu dostępnych akcesoriów, nie tylko przyczynić się do poprawy stanu otoczenia, ale również zaoszczędzić pieniądze. Aby tak się stało warto zaopatrzyć się w torby lub kosze na zakupy.

O tym jakie są szacunkowe koszty nowo wprowadzonych rozwiązań oraz co zabrać ze sobą na zakupy, aby uniknąć niepotrzebnych obciążeń finansowych, można przeczytać w krótkim artykule. Zwięzłe podsumowanie zmian oraz podstawowe zalety poszczególnych akcesoriów zakupowych będą z pewnością przydatną pomocą i ułatwią podjęcie optymalnej decyzji.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.