Shake czy smoothie?
Nastała wiosna, czyli najpiękniejsza, zdaniem wielu osób, pora roku. Wraz z nią zbliża się czas, gdy pojawią się świeże owoce i warzywa. To doskonała okazja, aby dzięki nim wzmocnić organizm po zimie, dostarczając mu dużą dawkę witamin i minerałów.
2018-04-05, 10:50

Owoce i warzywa można spożywać na wiele sposób. Jedzone w całości, będą doskonałą przekąską. Szczególnie, gdy można je spożywać razem ze skórką. W innym przypadku konieczne będzie wcześniejsze ich obranie. Poświęcając odrobinę czasu można przygotować również pyszne sałatki. Co jednak zrobić, aby mieć smak ulubionych owoców i warzyw na wyciągnięcie ręki? Najlepiej je zblendować!

Shake it, shake it!

Shaki i smoothie samodzielnie przygotowane na bazie owoców i warzyw to pyszna alternatywa dla słodkich soków i napojów z butelek i kartonów. Dzięki nieograniczonej liczbie kombinacji i modyfikacjom składu, możliwe jest przygotowanie dowolnej kompozycji, będącej odpowiednikiem pełnowartościowego posiłku lub zdrowego deseru. To również idealna opcja dla osób szukających ochłody w trakcie upalnego dnia.

Czym różni się klasyczny shake od smoothie? Zasadniczo tylko jedną kwestią. Shake przygotowuje się na mleku (również z dodatkiem lodów), a smoothie na wodzie lub/i lodzie. I to w zasadzie tyle. Pozostałe składniki zależą w głównej mierze od wyobraźni i osobistych preferencji. Oczywiście niektóre z nich będą lepiej komponować się w shake’ach lub smoothie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby eksperymentować.

Z czego przygotować shake’i i smoothie?

Podstawowym owocem, który będzie w wielu przypadkach idealną bazą do przygotowania napoju jest banan. Dzięki niemu uzyska się gładką konsystencję oraz słodki smak. Drugim bardzo uniwersalnym dodatkiem będzie jabłko. Obowiązkowym składnikiem w przypadku shake’ów jest z pewnością mleko. Można je łączyć lub zastąpić w całości mleczkiem kokosowym. Już na podstawie tych czterech składników możliwe jest stworzenie nieskończonej ilość kombinacji niepowtarzalnych smaków. Wystarczy dodać odrobinę cynamonu, płatki kokosowe, kiwi lub sok z limonki. Idąc dalej tym tropem, można sięgnąć po truskawki, maliny czy poziomki. A to tylko jedna droga. Nie można przecież zapominać o warzywach. Na szczególną uwagę zasługuje tu szpinak. Znienawidzony przez dzieci, jest on jednak niezwykle zdrowy, a jako składnik shake’a lub smoothie dodatkowo wyśmienicie smakuje.

Co potrzeba do przygotowania shake’a lub smoothie?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta i ukrywa się pod postacią blendera. Do wyboru są blendery ręczne oraz kielichowe. Te pierwsze są bardziej uniwersalne, gdyż pozwalają na blendowanie nawet dużych ilości składników, np w garnku podczas podgrzewania. Natomiast modele kielichowe sprawdzą się idealnie do szybkiego przygotowania ustalonych porcji. Istnieją też modele hybrydowe łączące zalety obu typów blenderów. Bardziej rozbudowane zestawy posiadają szereg dedykowanych końcówek i pojemników, przeznaczonych nie tylko do blendowania, ale również np. do ubijania czy szatkowania.

Aby cieszyć się smakiem osobiście skomponowanych shake’ów i smoothie warto zaopatrzyć się również w wygodny bidon, kubek lub butelkę. Na cieplejsze dni idealnym wyborem będą egzemplarze wyposażone we wkłady chłodzące.

Wszystkie urządzenia i akcesoria niezbędne do cieszenia się smakiem shake’ów i smoothie znaleźć na Kalkuluj.pl. Owocnych poszukiwań!

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Wiland
Kalkuluj.pl Sp. z o.o.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.