KALKULUJ.PL
WIRTUALNE BIURO PRASOWE
Wiosna, czas pracy i wypoczynku w ogrodzie
Nadeszła długo oczekiwana wiosna. Dni stają się cieplejsze, przyroda budzi się do życia, a powietrze wypełnia mieszanina przyjemnych zapachów. To doskonały czas, aby zająć się porządkami na działce lub w ogrodzie. Wszystkie wykonane teraz prace będą procentować przez cały sezon, a ogród stanie się powodem do dumy dla właściciela oraz miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi.
2017-03-30, 09:18
Jak odzyskać formę po zimie?
Nadeszła długo oczekiwana wiosna, a wraz z nią znikają wymówki do przesiadywania w domu. Dni stają się wyraźnie dłuższe, a coraz wyższe temperatury zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm i jest świetnym sposobem na zachowanie zdrowia. Początek wiosny to również najwyższy czas, aby rozpocząć pracę nad zrzucaniem zbędnych kilogramów nagromadzonych zimą, tak aby przygotować się na nadchodzący sezon urlopowy.
2017-03-27, 09:10
Moda niejedno ma imię
Świat jest sceną, życie spektaklem, a każda z osób, aktorem obsadzonym w pierwszoplanowej roli. Jak wiadomo, elementem każdego spektaklu są kostiumy. Zwykłe sytuacje, wyjątkowe chwile, karuzela przypadkowych zdarzeń, wszystko to składa się na obraz naszej rzeczywistości. Moda może odgrywać znaczącą rolę życiu niejednej osoby. Czasem są to krótkie epizody związane z formalnymi wymogami uroczystych okoliczności, a czasem to sposób na wyrażenie własnego ja. Decyzję o wpływie, jaki będzie mieć moda, każdy musi podjąć sam.
2017-03-24, 11:08
Mocny i niezawodny - wybieramy zasilacz komputerowy
Komputery osobiste są coraz wydajniejsze. Wielordzeniowe procesory, potężne karty graficzne i wydajne układy chłodzenia konsumują całkiem spore ilości prądu. Aby wszystkie podzespoły pracowały stabilnie, trzeba im zapewnić odpowiednie zasilanie.
2017-03-20, 09:06
Pięknie przystrzyżony trawnik wizytówką Twojego ogrodu
Dni stają się już wyraźnie dłuższe, a w powietrzu czuć atmosferę napięcia i oczekiwania. To niechybny znak, że rozpoczyna się wiosna i chociaż pogoda ma w zwyczaju sprawianie niespodzianek tuż przed samym końcem sezonu zimowego, już teraz należy przygotować się na nadejście najpiękniejszej pory roku.
2017-03-16, 10:53
Zasmakuj w zdrowym odżywianiu
Nie ulega wątpliwości, że zbilansowana dieta, to jeden z fundamentów naszego zdrowia. Złe nawyki żywieniowe, prędzej czy później powrócą w postaci problemów ze zdrowiem. Dobra wiadomość jest taka, że nigdy nie jest za późno na to, by zmienić nasz sposób odżywiania. Nie jest tu nawet konieczna gwałtowna rewolucja. Wystarczy, że zaczniemy zwracać uwagę na to co i jak jemy. Stosując metodę małych kroczków, systematycznie wyeliminujemy te rzeczy, które nam szkodzą, bez utraty przyjemności z jedzenia ulubionych potraw.
2017-03-13, 09:18
Piękno nocnego nieba na wyciągnięcie ręki
W obecnych czasach żyjemy szybko i intensywnie. Szkoła, praca i obowiązki domowe zajmują nam większość naszego czasu. Będąc w ciągłym pośpiechu, tęsknimy za odrobiną spokoju. Upragnionych chwil relaksu może dostarczyć nam hobby. Jedną z takich pasji, która niesie ze sobą bardzo głębokie doznania i pozwala nabrać dystansu do otaczającego nas świata, jest astronomia. Nic tak nie koi nerwów jak widok bezkresnego, rozgwieżdżonego nieba, rozpostarty nad naszymi głowami.
2017-03-09, 11:39
Dodatkowe wyposażenie dla naszego roweru
Zima powoli ustępuje miejsca wiośnie. Dni stają się coraz dłuższe, a dodatnie temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. To również bardzo dobry czas na to, by wybrać się na przejażdżkę rowerem. O tym, że jazda na rowerze jest nie tylko przyjemna, ale ma również bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, nie trzeba nikogo zbytnio przekonywać. Dlatego też nie zastanawiajcie się zbyt długo, przygotujcie sprzęt i ruszajcie w trasę.
2017-03-06, 09:36
Gra w karty. Wybieramy kartę graficzną do naszego komputera
Był czas, gdy o wydajności komputera osobistego, w pierwszej kolejności decydował procesor. Obecnie, mimo że nadal jest on sercem każdego PC'ta, to swoje miejsce na podium w kategorii wpływu na wydajność komputera, musi dzielić od dłuższego czasu z kartą graficzną. Jest to szczególnie widoczne w przypadku aplikacji takich jak gry komputerowe, czy odtwarzanie multimediów. Dzięki odpowiednio dobranej karcie graficznej, komputer będzie nie tylko wydajnym narzędziem pracy, ale również pozwoli na miłe spędzenie czasu z ulubioną grą, filmem lub serialem.
2017-03-02, 08:56
Wygodny fotel biurowy, czyli zdrowie i komfort zamknięte w jednym meblu
Jak wielu z Was spędza codziennie długie godziny za biurkiem? Pozycja siedząca wydaje się być mało obciążająca i sprawia wrażenie stosunkowo bezpiecznej. Nie należy jednak ulegać złudzeniom. Nieprawidłowa pozycja podczas siedzenia, może w krótkim czasie, skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Jednym ze sposobów na uniknięcie następstw długotrwałego siedzenia, jest korzystanie z odpowiedniego krzesła biurowego.
2017-02-28, 09:01
Dobre, Lepsze, Kalkuluj
Jak stworzyć portal internetowy? Nie ma jednej prostej recepty. Na pewno trzeba mieć pomysł na to, czym chcemy się zajmować. Potrzeba też sporo wytrwałości. Musimy wierzyć we własne siły, znać swoje możliwości i na tej podstawie stawiać sobie realne cele. Należy się liczyć z tym, że będą trudniejsze chwile i że trzeba być gotowym na radzenie sobie z najróżniejszymi wyzwaniami. Czy warto? My uważamy, że zdecydowanie tak!
2017-02-23, 09:32
Uczta dla kubków smakowych, czyli za co kochamy kawę
Wokół kawy narosło wiele mitów. Na każdym kroku podkreśla się jej szkodliwy wpływ na układ krążenia. Nie jest jednak potwierdzone, że kawa pita w umiarkowanych ilościach, zagraża naszemu zdrowiu. Winowajcami są tu raczej dodatki do kawy, zawierające znaczne ilości cukru. Sama kawa może pozytywnie wpływać na nasze zdrowie, a do tego jest smaczna i stawia na nogi niejednego śpiocha.
2017-02-20, 11:12
Magia perfum, czyli jak czarować zapachem
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu." Cytat ten posiada głębokie przesłanie, a jego drugą część można odnieść do wielu, nawet całkiem zwyczajnych spraw. Sposób w jaki jesteśmy postrzegani, zależy nie tylko od tego jak wyglądamy, ale również od naszego zachowania, od tego co i jak mówimy, a także od zapachu, którym jesteśmy otoczeni.
2017-02-17, 08:56
Sztuka gotowania - czas na szybkowar
Przygotowanie ulubionego posiłku potrafi zająć sporo czasu. Mycie, krojenie, mielenie i przyprawianie, to tylko niektóre z czynności, wykonywane codzienne w naszych kuchniach. A po tych wszystkich zabiegach, musimy zazwyczaj poddać naszą potrawę obróbce termicznej. W tym momencie pojawia się okazja do zaoszczędzenia sporej ilości czasu. Wystarczy zastosować, klasyczne, sprawdzone urządzenie, jakim jest szybkowar.
2017-02-16, 09:11
Bieg po wymarzoną sylwetkę na lato, zaczynamy już w zimie
Czas noworocznych postanowień już dawno za nami. Jeszcze nie tak dawno świętowaliśmy nadejście Nowego Roku, a obecnie mamy już połowę lutego. To najwyższy czas dla wszystkich osób, którym zależy na poprawie wyglądu swojej sylwetki, przed nadchodzącym sezonem urlopowym. Chociaż za oknem panują jeszcze zimowe temperatury, to dni stają się wyraźnie dłuższe, a nadejście wiosny to kwestia, być może, nawet kilku tygodni. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej, zostawmy za plecami zimowe znużenie i dajmy się porwać wiosennemu optymizmowi.
2017-02-15, 11:07
Klawiatura dla gracza - diabeł tkwi w szczegółach
Marzy się Wam kariera zawodowego gracza, uczestnika prestiżowych, międzynarodowych turniejów? Chcecie należeć do światowej elity e-sportu? Cóż, jeśli tak, to czeka Was sporo pracy. Tak jak w każdej dziedzinie, tak i tu, nie ma drogi na skróty. Aby jednak zapewnić sobie dobry start, warto zadbać o podstawowe wyposażenie.
2017-02-14, 09:27
Pogotowie walentynkowe, czyli co zrobić jeśli jeszcze nie masz dla Niej prezentu?
Walentynki to święto, które nie każdy lubi obchodzić. Niech nie zmyli Was jednak pozorna obojętność Waszej wybranki. Kobiety uwielbiają niespodzianki i lubią być zaskakiwane. Jeżeli pójdziecie na łatwiznę i uznacie, że nie uznajecie Walentynek, może Was spotkać kara w postaci ciężkiego focha i kilku cichych dni.
2017-02-13, 08:51
Pokaż mi swoje buty, a powiem ci kim jesteś
Obuwie stanowi niezwykle istotny element garderoby. Wiedzą o tym zarówno panie jak i panowie. Niejedna kobieta marzy o szafie pełnej butów, a wiele z nich bardzo skutecznie realizuje to marzenie. Z kolei każdy mężczyzna powinien pamiętać, że elementami na które płeć przeciwna zwraca szczególną uwagę, są zadbane dłonie i ...buty. Czy trzeba czegoś więcej, by przekonać Was, że nie wolno nam zaniedbywać tego elementu naszego ubioru?
2017-02-10, 09:56
Kuchenne inspiracje - dziś, deska do krojenia
Przygotowanie potraw powinno być szybkie i przyjemne. Aby tak było, będą nam niezbędne pewne akcesoria dedykowane do kuchni. Jednym z takich cichych bohaterów kuchennego arsenału, jest klasyczna deska do krojenia. Będzie nam ona niezbędna podczas codziennego robienia kanapek do szkoły lub do pacy, ale również w trakcie przygotowywania wykwintnych potraw na specjalne okazje. Trzeba jednak pamiętać, że deska desce nie równa i warto poświęcić chwilę, by rozważyć wszystkie związane z nią opcje.
2017-02-09, 09:01
Wyśniony materac, czyli dlaczego warto zainwestować w zdrowy i spokojny sen
Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni wypoczynek jest podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego też, każdy z nas, przeznacza średnio jedną trzecią część doby na sen. Podczas spania, zachodzi wiele procesów, mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Upewnijmy się, że uczyniliśmy wszystko, by nic nie zakłócało tego procesu. Pierwszym krokiem na tej drodze, będzie wybór odpowiedniego materaca do naszego łóżka.
2017-02-08, 09:10
Leki z zielonej apteki. Dobroczynne właściwości ziół
Od wieków korzystamy z tego, czym obdarowała nas matka natura. W czasach, gdy leki syntetyczne nie istniały nawet w najśmielszych marzeniach, ludzie korzystali z substancji naturalnie występujących w przyrodzie. W leczeniu rozmaitych schorzeń, zastosowanie znajdowały niezliczone zioła. W ich korzeniach, łodygach, liściach i kwiatach, odnajdywano tajemnicze substancje obniżające gorączkę, przyspieszające gojenie się ran oraz pomagające na przeróżne dolegliwości. Obecnie zioła mogą być doskonałym uzupełnieniem kuracji, a także źródłem składników wzmacniających nasz organizm i pracę poszczególnych narządów.
2017-02-07, 09:08
Dobra pamięć dla Twojego komputera
Usiądź przy swoim biurku. Co masz przed sobą? Idziemy o zakład, że jest komputer stacjonarny lub laptop. Trudno przecenić ich możliwości, ale należy pamiętać, że nawet najlepsze urządzenia mają swoje ograniczenia, które z czasem będą coraz wyraźniej widoczne.
2017-02-06, 09:12
Przygoda z łyżwami, czyli za co kochamy zimę
Zimowe miesiące to tradycyjnie okres mniejszej aktywności. Dni są krótkie, a temperatury za oknem nie zachęcają do opuszczania ciepłego, przytulnego domu. Postępując w ten sposób, popełniamy jednak poważny błąd. Zima jest piękną porą roku i niesie ze sobą mnóstwo atrakcji. Jedną z nich jest możliwość jazdy na łyżwach. Mimo że początki bywają trudne, warto przełamać strach i wyruszyć na podbój lodowiska.
2017-02-03, 08:49
Garnki skrojone na miarę. Podstawy, o których warto wiedzieć przed wybraniem się na zakupy
Gotowanie potraw to codzienność większości z nas. O ile nie jadamy na mieście, bądź nie zamawiamy gotowych posiłków z dostawą do domu, będziemy potrzebować zestawu odpowiednich garnków. Ich wybór, w dużej mierze, będzie zależał od naszych potrzeb, preferencji i... zasobności portfela. Poniesione inwestycje zwrócą się jednak z nawiązką, w postaci zdrowych i domowych posiłków.
2017-02-02, 09:03
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy